Legendarisk norsk spiller

     Odd Iversen er død, den legendariske norske angriper
I en alder av 69 år døde den legendariske norske spissen Odd Iversen. med 45 kamper for landslaget, og 19 mål
Iversen var en av de beste spissene i historien til det norske landslageteksperter minnes han som stor  dribler,  fenomenal skuddfot og meget god på hodet. Han ga alltid  100 prosent.
Den tidligere spissen har lenge slitt med sykdommen. Likevel hadde ingen forventet hans død – sa Yngve Hallen, president i den norske fotballforbundet
Iversen var  sin karriere i Rosenborg. Racing Machelen og Vålerengen.

Zmarł legendarny piłkarz!l

29.12.2014 18:07 aktualizacja: 29.12.2014 20:39 Słowa kluczowe: , , , , , ,

W wieku 69 lat zmarł le­gen­dar­ny nor­we­ski na­past­nik Odd Iver­sen. Miał na kon­cie 45 wy­stę­pów w re­pre­zen­ta­cji na­ro­do­wej, w któ­rej strze­lił 19 goli

Iver­sen był jed­nym z naj­lep­szych na­past­ni­ków w hi­sto­rii re­pre­zen­ta­cji Nor­we­gii. Jeden z tam­tej­szych eks­per­tów tak wspo­mi­na pił­ka­rza na Twit­te­rze – Świet­ny dry­bling, ka­pi­tal­ne strza­ły i fe­no­me­nal­ne ude­rze­nie głową. Za­wsze dawał z sie­bie 100 pro­cent.

Były na­past­nik od dawna wal­czył z cho­ro­bą. Mimo to, nikt nie spo­dzie­wał się jego śmier­ci – Dla nas to za­ska­ku­ją­ca i smut­na wia­do­mość, nawet po­mi­mo faktu, że wie­dzie­li­śmy o jego cho­ro­bie – po­wie­dział Yngve Hal­len, pre­zy­dent nor­we­skiej fe­de­ra­cji piłki noż­nej.

Iver­sen więk­szość ka­rie­ry spę­dził w Ro­sen­bor­gu. Grał też jed­nak w Va­le­ren­dze i Ra­cin­gu Ma­che­len. Jego syn, Stef­fan Iver­sen, rów­nież miał oka­zję wy­stę­po­wać w re­pre­zen­ta­cji Nor­we­gii. W ka­rie­rze klu­bo­wej za­szedł nawet dalej niż jego oj­ciec – oprócz klu­bów nor­we­skich re­pre­zen­to­wał także bry­tyj­skie – Tot­ten­ham, Wo­lver­hamp­ton i Cry­stal Pa­la­ce.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: