Konflikt na Podkarpaciu/ Presten som hopper over enkelte hus på hus signings runde.

Fakt.Pl

07.05.2015 12:13 aktualizacja: 07.05.2015 16:43

Konflikt na Podkarpaciu

Bunt parafian! Nie chcą proboszcza, bo nie odprawił mszy żałobnej

Bunt parafian

Google Street View

Parafia w Woli Zgłobieńskiej

Część parafian Woli Zgłobieńskiej na Podkarpaciu wydało wojnę miejscowemu proboszczowi i domaga się jego odwołania. A wszystko przez to, że nie odprawił mszy żałobnej podczas pogrzebu tragicznie zmarłego motocyklisty

20-letni Norbert jechał na motocyklu, kiedy na zakręcie wpadł w poślizg i uderzył w betonowy przepust. Młodzieniec zmarł na miejscu, mimo natychmiastowej reanimacji.

Rodzina zajęła się organizacją pogrzebu. Miejscowy proboszcz odmówił jednak odprawienia mszy żałobnej w świątyni. Ponoć uzasadnił swoją decyzję tym, że zmarły nie chodził do kościoła. Na nic się zdały prośby przyjaciół 20-latka i tłumaczenia, że Norbert ostatnio nie przebywał w domu, bo pracował w Niemczech. Przyjechał tylko na weekend i wtedy doszło do wypadku.

Pogrzeb ograniczył się tylko do ceremonii na cmentarzu. Dopiero po kilku dniach została odprawiona msza w intencji zmarłego, ale przez innego księdza. Po niej przed kościołem zabrało się kilkudziesięciu oburzonych mieszkańców, którzy zapowiedzieli, że pójdą na skargę do biskupa. Grupa młodych ludzi w rozmowie z dziennikarzami portalu «Nowiny24.pl» stwierdziła, że proboszcz swoją postawą zniechęca ich do przychodzenia do kościoła.

– Dzieli nas na wiernych i wierniejszych. Często robi problemy z udzieleniem chrztu, czy z dopuszczeniem dziecka do komunii. Podczas kolędy nie odwiedza domów, tylko każe do siebie przychodzić – wyliczali swoje zarzuty oburzeni.

Co na to ksiądz proboszcz? Nie wiadomo. Nie odbiera telefonów, nie otwiera drzwi plebanii. Jest jednak grupa parafian, która murem staje za swoim duszpasterzem.  – Jest naszym proboszczem od ponad 30 lat i wszyscy wiemy, jakie ma zasady. Co tu się dziwić, jeśli ktoś do kościoła nie chodził, to widocznie Bóg mu nie był do niczego potrzebny – przekonują obrońcy księdza.

O problemie wie już rzeszowska kuria. Jej rzecznik obiecał wysłuchanie racji niezadowolonych mieszkańców.

Zobacz też:

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: