5 milionów imigrantów w Polsce do 2050 roku

Se.pl wiadomości polityka5 milionów imigrantów w Polsce do 2050 roku

5 milionów imigrantów w Polsce do 2050 roku

31.01.2016, godz. 08:27 / aktualizacja 31.01.2016, godz. 08:27

Uchodźcy

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców bije na alarm! Jeśli Polska chce się utrzymać na obecnym poziomie wzrostu gospodarczego, musi przyjąć do 2050 roku 5 milionów imigrantów. Wszystko przez zatrważający spadek demograficzny.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców donosi, że postępujący niż demograficzny w Polsce może doprowadzić do zahamowania wzrostu gospodarczego. Aby tego uniknąć, do 2050 roku należy przyjąć 5 milionów imigrantów. – Różne prognozy – m.in. Narodowej Rady Ludnościowej – szacują, że aby utrzymać obecny poziom gospodarki do 2050 roku, musimy przyjąć około 5 mln emigrantów – twierdzi analityk ZPP Jakub Bińkowski. Według GUS do 2050 populacja Polaków zmniejszy się o około 4 miliony, z czego większkość społeczeństwa będą stanowić osoby w wieku emerytalnym.

ZPP apeluje, aby niezwłocznie przyjąć wszystkich Ukraińców, Wietnamczyków i Białorusinów, którzy chcieliby zamieszkać w naszym kraju. – Konieczne jest pilne zalegalizowanie pobytu wszystkich Ukraińców aktualnie przebywających w Polsce. Można to zrobić za pomocą ustawy obejmującej swoim zakresem również Białorusinów i Wietnamczyków, czyli inne nacje przyjeżdżające do naszego kraju za chlebem, do ciężkiej pracy. Jak można dosyć łatwo oszacować, taki ruch mógłby przynieść budżetowi państwa kilka miliardów złotych rocznie, przy praktycznie zerowych kosztach – napisano  komunikacie.

Według badań ZPP 52% Polaków nie ma nic przeciwko przyjmowaniu Ukraińców, to właśnie oni znaleźli się na pierwszym miejscu najchętniej przyjmowanych osób innej narodowości. – Ustawa powinna być przeprowadzona niezwłocznie, jako projekt poselski. Wzorem powinna być ustawa reaganowska z 1982 roku, legalizująca pobyt Polaków znajdujących się wówczas w USA – czytamy w komunikacie.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: