Tajemnica ostatniego listu Anny Jantar

Kilde Fakt24

Fakt.pl Kobieta Plotki Ostatnia piosenka Anny Jantar. Gorzkie słowa o Jarosławie Kukulskim wczoraj 17:45
Tajemnica ostatniego listu Anny Jantar
ANNA JANTARJAROSŁAW KUKULSKINATALIA KUKULSKA
NASTĘPNE ARTYKUŁY:
Tajemnica ostatniego listu Anny Jantar

Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 roku. Choć od jej śmierci minęło ponad 35 lat, na jaw wychodzą kolejne skrywane przez nią tajemnice. W odkrytych przed laty pamiętnikach pisała o skandalach związanych z mężem, Jarosławem Kukulskim. Wokalistka wiedziała o jego zdradach i w prywatnych zapiskach przyznała, że ich małżeństwo to tylko fikcja. Jednak to nie wszystkie sekrety, o których nie chciała głośno mówić. Co jeszcze ukrywała przed światem?

Wyglądali na bardzo szczęśliwą rodzinę. Jarosław Kukulski pisał jej piosenki, Anna Jantar królowała na polskich scenach. Ukoronowaniem miłości kompozytora i piosenkarki była córka Natalia, która była ich prawdziwym oczkiem w głowie. Jednak za kulisami ich życie wcale nie było takie kolorowe. Kukulski zamykał się na całe dnie w swoim pokoju, gdzie komponował. Tymczasem jego żona chciała bywać, żyć pełnią życia. Po jakimś czasie okazało się, że jej ukochany mąż ma na swoim koncie liczne zdrady. Jantar trudno było pogodzić się z brutalną prawdą, a swoje myśli przelewała na papier.

 
„Dwa listy” to piosenka, którą Anna Jantar miała zaśpiewać na festiwalu w Dreźnie latem 1980 roku. Do realizacji tych planów nigdy nie doszło. 14 marca 1980 roku piosenkarka zginęła w katastrofie lotniczej. Autorem słów do powyższej piosenki jest Krzysztof Dzikowski. Ma on na swoim koncie wielkie hity lat 60. i 70. Jednak utwór „Dwa listy” przeleżał w jego szufladzie 36 lat. Ten skrawek pożółkłego papieru jest niemym świadkiem trudnych relacji w małżeństwie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego: „Dziś z dalekich stron przyszedł list i rozproszył precz smutki dnia (…) Ja o tobie znów tylko śnię, tylko ciebie jest mi brak».

Słowa piosenki dobrze korespondują z prawdziwym listem, jaki Jarosław Kukulski napisał do swojej żony, która wyjechała na koncerty do USA: „Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji. A czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. Żeby jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek.”

Tajemnicę piosenki zdradził Krzysztof Dzikowski w swojej książce „Tekściarz”. Według autora słów piosenki, „Dwa listy” były świadectwem osobistych przeżyć Anny Jantar, choć jej nigdy nie zaśpiewała…

Zobacz też: Natalia Kukulska chce żyć własnym życiem

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: