Trzy miliony Polaków w nieogrzewanych mieszkaniach. Czy tak należy mierzyć biedę? Og 9,5 %av Eu borgeren har ikke råd.til oppvarming

Trzy miliony Polaków w nieogrzewanych mieszkaniach. Czy tak należy mierzyć biedę?

Okazuje się, ze ogrzewanie mieszkania w ubiegłym roku sprawiało problem aż 3 milionom Polaków. 7,5 proc. naszych rodaków w ubiegłym sezonie nie było stać na odpowiednie ogrzewanie własnego domu.
Dane Eurostatu nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że w ubiegłym roku 7,5 proc. Polaków nie było stać na odpowiednie ogrzanie mieszkania. To aż trzy miliony naszych rodaków.
Zobacz też: 1000 zł brutto. Tak niska emeryturę dostaną dzisiejsi 50-latkowie
Mimo wszystko to znacząca poprawa w stosunku do 2005 roku. Dziesięć lat temu problemy z ogrzewaniem mieszkania miało aż 33,6 proc. (czyli 12,8 mln osób).
Na wątpliwe pocieszenie może podziałać fakt, że brak środków na ogrzewanie domów i mieszkań to problem ogólnoeuropejski, Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna w całej UE miało go średnio 9,5 proc. gospodarstw domowych. Na tle Unii wypadamy lepiej niż przeciętnie.

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/trzy-miliony-polakow-w-nieogrzewanych-mieszkaniach-czy-tak-nalezy-mierzyc-biede_909849.html

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: