85 år løper 42kmog 195m på 3t 56 min og 33 sekund slå den forskerene skjønner ikke bæret

Emeryt trenuje na cmentarzu i bije rekordy świata
Ed Whitlock nie przestaje szokować. 85-letni maratończyk nie zamierza rezygnować ze sportu i raz po raz bije kolejne rekordy świata. Kanadyjczyk brytyjskiego pochodzenia uzyskał niedawno najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej w dziejach, przebiegając 42 km i 195 m w 3 godziny 56 minut i 33 sekundy! To absolutny fenomen!

Ed Whitlock rozpoczynał sportową karierę w czasach szkolnych. Potem, gdy okazało się, że nie zostanie profesjonalistą, porzucił to na wiele lat. Do biegania wrócił po 41. urodzinach i mimo że nie stosuje żadnej diety i unika ćwiczeń siłowych, raz po raz imponuje wszystkim kibicom!
Whitlock ma 85 lat i cały czas na biegowych trasach uzyskuje wyniki, w które trudno jest uwierzyć! W listopadowym maratonie Scotiabank Toronto Waterfront Kanadyjczyk pobił rekord świata w swojej kategorii wiekowej (M85–89), pokonując dystans w 3 godziny 56 minut i 33 sekundy. Nie da się wykluczyć, że to nie ostatni rekord, który pobił biegowy senior. On sam w prognozach jest jednak ostrożny. – Zobaczymy, czy będę mógł biegać w wieku 90 lat – powiedział w rozmowie z „New York Times”.

Ed Whitlock od dawna intryguje naukowców. 85-latek osiąga bowiem imponujące wyniki, niemal całkowicie rezygnując z ćwiczeń siłowych, diety czy specjalnych suplementów. Pompki i ćwiczenia rozciągające wykonuje tylko w dniu startu. Na co dzień trenuje za to… biegając na cmentarzu!

http://www.fakt.pl/sport/inne-sporty/ed-whitlock-ma-85-lat-trenuje-na-cmentarzu-i-bije-rekordy-swiata/85qp5jd

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: