Marit Bjørgen og Therese Johaug kan være midt i doping skandale

Marit Bjørgen og Therese Johaug  kan være midt i doping skandale! Det viser seg at de to beste norske løperne ble dekket av personalsjef Vidar Lofshusa . Han løy under avhør. Nå kan tre av dem ha problemer!

Marit Bjoergen i Therese Johaug po raz kolejny mogą trafić w centrum dopingowej afery! Okazuje się, że dwie najlepsze norweskie biegaczki były kryte przez menedżera kadry Vidara Lofshusa po tym, jak ominęły szkolenie antydopingowe w 2015 roku. Kłamał podczas przesłuchania. Teraz cała trójka może mieć problemy!

Marit Bjoergen wróciła do biegania po ciąży i walce z kontuzją. Teraz zaczyna odnosić pierwsze sukcesy i pokazywać, że nie zapomniała o klasie prezentowanej przed laty. Therese Johaug w tym czasie, po zwycięstwie w zeszłorocznym Pucharze Świata, została przyłapana na dopingu i obecnie w norweskich biegach zyskała status persona non grata, nie mając co marzyć o regularnych występach. Co łączy obie zawodniczki? Po raz kolejny mogą się znaleźć w centrum wielkiej afery!

W piątek Norewska Konfederacja Sportu w Oslo zakończyła przesłuchania w sprawie dopingowej wpadki Therese Johaug. Losy biegaczki nie są jeszcze znane, ale okazało się, że podczas przesłuchania okłamać komisję próbował menedżer reprezentacji Norwegii, Vidar Lofshusa! Norweg zapewniał, że cała drużyna wzięła udział w szkoleniach antydopingowych organizowanych w 2015 roku. Okazuje się, ze rzeczywistości kilku zawodników je ominęło. Wśród nich była Johaug i Bjoergen.

Na razie nie wiadomo, czemu Lofshus próbował kryć największe gwiazdy norweskich biegów. Jak informuje Aftonbladet. Podczas spotkań z komisją przeprosił za to, że kłamał, niż zapewnił, że od czasu wpadki Johaug każdy członek reprezentacji codziennie raportuje miejsce swojego pobytu i listę branych leków.

http://www.fakt.pl/sport/inne-sporty/marit-bjoergen-i-therese-johaug-w-centrum-afery-menedzer-je-kryl/c17b6xq

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: