Oleg Erowinkin. KGB er død «russisk agent Det var han som samlet innformasjon om den Amrikanske valgkamp

 

Oleg Erowinkin. KGB er død russisk agent
Det var han som samlet innformasjon  om den Amrikanske valgkamp
Oleg Erowinkin, tidligere leder for KGB og FSB, er død. Hendelsen fant sted torsdag 26 januar i Moskva. Liket ble funnet i baksetet på bilen. Det rapporteres  at mannen døde av et hjerteinfarkt, men de tror ikke uavhengige eksperter, som siterer  lørdag avisen «The Daily Telegraph.» De mistenker at  Erowinkin kan være en kilde til informasjon for rapporten på de russiske materialer kompromitterende USAs valg

Eksperter i avisen «The Daily Telegraph» antydet at Oleg Erowinkin er blit offer for et politisk mord. British daglig minner om at han var leder for KGB og hadde et nært forhold til Igor Sechin, Russlands tidligere visestatsminister og nåværende president i det russiske statsoljeselskapet Rosneft.

 

 

 

Oleg Erowinkin, były szef KGB i FSB, nie żyje. Do zdarzenia doszło w czwartek 26 stycznia w Moskwie. Jego ciało znaleziono na tylnym siedzeniu samochodu. Podano, że mężczyzna zmarł na zawał serca. W tę wersję jednak nie wierzą niezależni eksperci, których cytuje sobotni dziennik „The Daily Telegraph». Podejrzewają, że to Erowinkin mógł być źródłem informacji do raportu o rosyjskich materiałach kompromitujących prezydenta USA Donalda Trumpa.

Eksperci na łamach dziennika „The Daily Telegraph» zasugerowali, że Oleg Erowinkin mógł paść ofiarą politycznego morderstwa. Brytyjski dziennik przypomina, że był szef KGB miał bliskie relacje z Igorem Sieczinem, byłym wicepremierem Rosji i obecnym prezesem rosyjskiej państwowej firmy paliwowej Rosnieft.

 

Część ekspertów dziennika sugeruje, że Erowinkin był uznawany za jedno z potencjalnych źródeł, z którymi kontaktował się były agent brytyjskiego wywiadu MI6 Christopher Steele. Steele przygotował dossier, które na początku stycznia zostało przekazane byłemu prezydentowi Barackowi Obamie i wówczas prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi. W dokumencie pojawiały się m.in. zarzuty dotyczące bliskich relacji Trumpa i jego otoczenia z rosyjską administracją, a także informacje o posiadanych przez FSB tzw. kompromatów w formie nagrań wideo rzekomo przedstawiających polityka z prostytutkami w jednym z hoteli w Moskwie. Informacje te nie zostały dotąd potwierdzone.

W raporcie datowanym na 19 lipca 2016 roku Steele pisał, że niektóre z jego informacji oparte są na źródle zbliżonym do Sieczina, które miało ujawnić bliskie związki między sympatykami Trumpa a Moskwą. Christo Grozew, ekspert ws. zagrożeń bezpieczeństwa związanych z Rosją z bułgarskiego think tanku Risk Management Lab, przyznał, że Erowinkin jest kluczowym źródłem, z którego wiedzy korzystał Steele. – Osoby mające wiedzę o funkcjonowaniu rosyjskiej władzy opisywali go w rozmowach ze mną jako «skarbnika Seczina» i posłańca między Seczinem i Putinem – napisał na swoim blogu.

Zobacz także: Putin ma paranoidalne wizje. Przez kompleksy

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/donald-trump-oleg-erowinkin-kgb-nie-zyje-rosyjski-agent/5zxlmq0

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: