Brunhilde Pomsel -sekretarka Josepha Goebbel

Nie żyje Brunhilde Pomsel, sekretarka Goebbelsa3ZOBACZ ZDJĘCIA

W wieku 106 lat zmarła Brunhilde Pomsel -sekretarka Josepha Goebbelsa, ministra propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy. Według niemieckich mediów należała do osób z najbliższego otoczenia Adolfa Hitlera. Za życia wystąpiła w filmie dokumentalnym, w którym przekonywała, że nie wiedziała nic o zagładzie Żydów.

Brunhilde Pomsel była córką malarza. Urodziła się w Berlinie w 1911 roku. Była uznawana za jedną z najbardziej znaczących osób w otoczeniu Goebbelsa. Zmarła w wieku 106 lat w jednym z domów opieki w Monachium. Jej historia została przedstawiona w 2016 roku w filmie dokumentalnym «Niemieckie życie». Na ekranie przekonywała, że nie wiedziała nic na temat Holokaustu, ponieważ wszystko było zorganizowane bardzo «dyskretnie». «Nie mogłam stawić żadnego oporu. Byłam zbyt tchórzliwa» – mówiła w filmie sekretarka. Do jej obowiązków należało zaniżanie liczby poległych niemieckich żołnierzy i zawyżanie liczby gwałtów dokonanych przez Armię Czerwoną na niemieckich kobietach. Pomsel tłumaczyła w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika «The Guardian», że miała do wykonania „kolejne zadanie”.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/nie-zyje-sekretarka-josepha-goebbelsa-twierdzila-ze-nic-nie-wie-o-holokauscie/bee9e4d

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: