Denne Politikvinnen trenger hjelp.

 

3RMktkqTURBXy9jYmFmOGNlOTkyZjc4MGI0YmRkYTFlMThjMzFjYTRhZi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpegEwelina Pustkowska er en politikvinne . 12 år jage hun kriminelle . I 2011 ble hun diagnostisert med kreft. Denne  kampen vant hun over sykdommen. Hun gikk tilbake til arbeidet. Men i 2015 var det et tilbakefall. Det var  verre enn før. Ms Ewelina sliter med Hodgkins lymfom. Dette er kostbar behandling.

– Alltid smilende, glad og veldig modig -er kommisjonær Ewelina Pustkowskiej forteller hennes venn og tidligere politimann Mariusz Staniucha. – Mange har opplevd dette i livet – legger han til. Mannen støtter hans venn i hennes kamp mot kreften.

I 12 år har hun vært i politiet. Jobbet med bl.a. bekjempe organisert kriminalitet i Central Bureau of Investigation i politiet. Hun  jobber for tiden i provins hovedkvarter i Gdansk. Det ivaretar rettigheter og sikkerhet for omsorg for beboerne. Nå trenger hun hjelp.

I 2011, livet hennes forandret for alltid. Leger diagnostisert henne Hodgkins lymfom. , Ewelina Pustkowskahadde  ikke tenkt å gi opp. Hun kjempet med meg selv og med sin  far  som også slet med kreft. . . I 2015 var det et tilbakefall. Svulsten invaderte lever, milt og benmarg. Denne gangen hadde ikke kjemoterapi  det forventede resultatet. – For hennes måte og  flykte fra var og  tenke på  arbeid.  En god politimann men legen nektet henne å gå på jobb – forklarer Mariusz Staniucha.

Hun har en sjanse til å få  tilbake helsen. Det gir henne en behandling som kalles immunterapi NIVOLUMAB. Men det er ikke refundert bart . Behandlingen er svært dyrt og overgå den finansielle kapasiteten til både Pustkowskiej Ewelina og hennes kjære. – Den seks måneder lange behandlingen koster  200 tusen zlotys – . Politikvinne tappert kjemper mot kreften  Du kan hjelpe henne ved og betale et beløp til  stiftelsen Forani. Detaljer om samlingen kan leses på politiet side og profilen til stiftelsen.

FAKT24.PL Wydarzenia Polska Trójmiasto Gdańsk: Policjantka Ewelina Pustkowska walczy z chłoniakiem dzisiaj 17:51
Podkomisarz Ewelina walczy o życie. Koledzy chcą jej pomóc: to niesamowita policjantka

To najcięższe zadanie w jej życiu. „Walczy się do końca o wszystko”To najcięższe zadanie w jej życiu. „Walczy się do końca o wszystko”4ZOBACZ ZDJĘCIA
To najcięższe zadanie w jej życiu. „Walczy się do końca o wszystko”

Ewelina Pustkowska jest policjantką. Od 12 lat ściga przestępców i pilnuje porządku. W 2011 roku zdiagnozowano u niej nowotwór. Tę bitwę z chorobą wygrała. Wróciła do pracy. Jednak w 2015 roku nastąpił nawrót. Jest gorzej niż poprzednio. Pani Ewelina zmaga się z chłoniakiem Hodgkina. W pomoc koleżance włączyli się funkcjonariusze policji w całym kraju. To kosztowna terapia.

– Zawsze uśmiechnięta, radosna i bardzo dzielna – tak o podkomisarz Ewelinie Pustkowskiej mówi jej znajomy i były policjant, Mariusz Staniucha. – Wiele w życiu przeżyła – dodaje. Mężczyzna wspiera koleżankę w jej walce z nowotworem. Podobnie jak trójmiejscy funkcjonariusze, Fundacja Forani, kabareciarze i wiele innych osób, które poruszył jej los.

Kobieta od blisko 12 lat pełni służbę w Policji. Zajmowała się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Obecnie pracuje w komendzie wojewódzkiej w Gdańsku. Stoi na straży prawa i dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Teraz sama potrzebuje pomocy.

W 2011 roku jej życie zmieniło się na zawsze. Lekarze zdiagnozowali u niej chłoniaka Hodgkina. Choć dla niespełna 30-letniej kobiety brzmiało to jak wyrok, Ewelina Pustkowska nie zamierzała się poddać. Walczyła o siebie i o tatę, który także zmagał się z nowotworem. Walkę o swoje życie wygrała. Po latach jednak nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą. W 2015 roku nastąpił nawrót choroby. Nowotwór zaatakował wątrobę, śledzionę, szpik oraz kości. Tym razem chemioterapia nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. – Dla niej ucieczką od myślenia o tym była praca. To niesamowita, dobra policjantka. Lekarz zabronił jej jednak chodzić do pracy – tłumaczy Mariusz Staniucha.

Funkcjonariuszka ma szansę wrócić do zdrowia. Daje ją immunoterapia lekiem o nazwie NIVOLUMAB. Nie jest on jednak refundowany. Leczenie jest bardzo kosztowne i przekracza możliwości finansowe zarówno Eweliny Pustkowskiej jak i jej bliskich. – Na półroczną kurację potrzeba 200 tysięcy złotych – dodaje znajomy kobiety. Policjantka dzielnie walczy z chłoniakiem. Można pomóc jej walczyć o powrót do zdrowia, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Forani. Szczegóły dotyczące zbiórki znajdują się na stronie policji oraz profilu fundacji. Mundurowi przypominają także motto, z którym ich koleżanka zaczyna każdy dzień „walczy się do końca o wszystko”.

Zobacz też: Chora na dystrofie matka prosi o pomoc

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-policjantka-ewelina-pustkowska-walczy-z-chloniakiem/d4vyrcr

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: