Her kollapset huset i Świebodzice. Blant de omkomne er barn? ni savnet.

dzisiaj 10:13

Runęła kamienica w Świebodzicach. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko?

Zawalona kamienica w Świebodzicach

Hen kollapset huset i Świebodzice. Blant de omkomne er barn?

I Świebodzice Nedre Silesia kollapset huset. Som vitner sier, på ul. Krasickiego allerede utvinnes fra ruinene seks ofrene, to personer er døde, inkludert et barn. Sannsynligvis  fortsatt forsatt savnet  9 personer. Skadde personer er allerede fraktet til sykehuset. Det er 23 brannmenn på stedet.
– Fra under ruinene  var vi i stand til å få to personer ut . . Det er ikke kjent hva som forårsaket ulykken. Det er mulig at det var en gasseksplosjon. Under ruinene kan det være mer enn 10 personer – sa Grzegorz Oleśkiewicz fra distriktet brannvesenet i Swidnica.

Ifølge de siste opplysninger har redningskorpset  gravd fra ruinene seks av ofrene for tragedien. Brannmenn rapporterte at to personer er døde, inkludert et barn. Det er kjent at i huset er  17 beboere registrert, hvorav minst fem barn. Sannsynligvis under ruinene er fortsatt 9 personer.

Spesialtrente hunder  bidra r. På Området har også landet Air redningshelikoptre. Bygningen er fullstendig ødelagt, og er ikke egnet for gjenoppbygging.

Walbrzych leting og en gruppe av Wroclaw.

W Świebodzicach na Dolnym Śląsku zawaliła się kamienica. Jak twierdzą świadkowie, przy ul. Krasickiego spod gruzów wydobyto już sześć ofiar, dwie osoby nie żyją, w tym dziecko. Prawdopodobnie uwięzionych jest jeszcze 9 osób. Poszkodowane osoby są już przewiezione do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyło 23 zastępy straży pożarnej. O tragedii strażaków poinformowano w sobotę o godz. 9 rano.

Zawaliła się stara, dwukondygnacyjna kamienica. – Spod gruzów udało się wydostać dwie osoby. Trafiły już do szpitala. Nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Możliwe, że doszło do wybuchu gazu. Pod gruzami może być ponad 10 osób – powiedział o godz. 10 rano w rozmowie z Fakt24 asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Wedle najnowszych doniesie ratownicy wydobyli spod gruzów sześć ofiar tragedii. Strażacy poinformowali, że dwie osoby nie żyją, w tym dziecko. Wiadomo, że w kamiennicy zameldowanych było 17 mieszkańców, wśród nich jest co najmniej pięcioro dzieci. Prawdopodobnie pod gruzami znajduje się jeszcze 9 osób.

Specjalnie wyszkolone psy pomagają w poszukiwaniach uwięzionych ludzi. W okolicy wylądowały również śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Budynek jest całkowicie zniszczony i nie nadaje się do odbudowy.

Na miejscu znajduje się 23 zastępy straży pożarnej. W akcji bierze udział grupa ratunkowo poszukiwawcza z Wałbrzycha oraz grupa z Wrocławia

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/swiebodzice-zawalila-sie-kamienica-trwa-akcja-poszukiwawcza/ncbdfkf

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: