Russlands statsminister: På kanten av væpnede sammenstøt med Russland «

Russlands statsminister  la til at amerikanske handlinger utføres «i skarp kontrast med normer for internasjonal lov uten tillatelse fra FN. I strid med de relevante prosedyrer, og gir behov for varsling av Kongressen om den militære operasjonen, . På kanten av væpnede sammenstøt med Russland »

Som rapportert av det russiske nyhetsbyrået TASS, Er den russiske fregatt væpnet med raketter  flyter til Syria. Admiral Grigorovich vil forbli i Syria  henhold til behovene

 

Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew Foto: Aleksander Majdański / newspix.pl
Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew ostro skrytykował zarządzone przez Donalda Trumpa ostrzelanie syryjskiego lotniska pociskami manewrującymi. Szef Rosyjskiego rządu podkreślił, że USA walczy z legalnym rządem Syrii, a jej działania są na granicy konfliktu zbrojnego z Rosją. Jak informuje rosyjska agencja TASS do Syrii płynie rosyjska fregata rakietowa.

Zdaniem Dmitrija Miedwiediewa działania podjęte przez Stany Zjednoczone są niezgodne z konstytucją tego państwa. Szef rosyjskiego rządu napisał na Facebooku: «Wbrew propagowanej tezie o wspólnej walce z głównym wrogiem – Państwem Islamskim – administracja Trumpa pokazała, że będzie zawzięcie prowadzić walkę z legalnym rządem Syrii».

 

Premier Rosji dodał także, że amerykańskie działania prowadzone są «w ostrej sprzeczności z normami prawa międzynarodowego, bez zgody ONZ. Z naruszeniem stosownych procedur, przewidujących konieczność zawiadomienia Kongresu o operacji zbrojnej, która nie jest związana z atakiem na USA. Na krawędzi starć zbrojnych z Rosją»

Jak informuje rosyjska agencja informacyjna TASS, rosyjska fregata rakietowa, uzbrojona w pociski manewrujące płynie właśnie do Syrii. Admirał Grigorowicz, bo tak nazywa się statek, pozostanie w Syrii w zależności od potrzeb, ale jak zapowiada agencja – nie krócej niż miesiąc.

Jak dowiedziała się stacja FOX News, powołująca się na rosyjskie, rządowe źródła, okręt zmierza do akwenu, z którego dwa niszczyciele rakietowe USA wystrzeliły w piątek nad ranem łącznie 59 pocisków manewrujących Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Al-Szajrat. Amerykanie mówią, że była to ich odpowiedź na użycie broni chemicznej na miasto Chan Szajchun w prowincji Idlib. Użyty gaz uśmiercił tam 86 osób, w tym 30 dzieci.

Syryjski i Rosyjski rząd twierdzą, że nie było żadnego ataku na miasto. Zatrucie miało być niespodziewanym efektem trafienia w rebeliancki skład gazów bojowych

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ostra-reakcja-kremla-na-atak-usa-na-lotnisko-w-syrii/1s4y0sk

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: