Philip til sykehus/ Książę Filip w szpitalu. To infekcja

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wielka-brytania-ksiaze-filip-trafil-do-szpitala/2ld21zl

 

Książę Filip Mountbatten trafił do szpitala – informuje Associated Press. Informację potwierdził Pałac Buckingham dodając, że książę jest hospitalizowany z powodu infekcji. Na razie brak szczegółów w tej sprawie, pewne jest jednak, że książę nie będzie obecny na przemówieniu swej małżonki, królowej Elżbiety II.

Niedawno świat obiegła informacja, że jesienią tego roku książę odchodzi na emeryturę. Książę Filip ma wycofać się z życia publicznego i brać udział tylko w tych uroczystościach, które go interesują. Natychmiast pojawiły się pogłoski mówiące, że rezygnacja jest spowodowana stanem zdrowia – choć książę wciąż jest aktywny i uchodzi za okaz zdrowie, to jego wiek (niedawno skończył 96 lat) może mu się już dawać we znaki.

Książę Filip poznał królową Elżbietę II blisko 80 lat temu. Poślubił ją 20 listopada 1947 roku i od tego czasu stoi wiernie u jej boku, «służąc jej i koronie» – jak mawiają Brytyjczycy. Choć książę jest postacią dość lubianą, to pod informacją o jego trafieniu do szpitala pojawiły się nieprzychylne i zgryźliwe komentarze. – Och nie, mam nadzieję, że z symbolem pozostałości kolonializmu i imperializmu wszystko jest w porządku – czytamy w jednym z nich.

Książę Filip w szpitalu. To infekcja

Książę Filip w szpitalu

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: