Stemningen i Bialowieza Forest er mer og mer forverret Kameramann angrepet. Først prøvde de  å kjøre over ham,

52 midziennikarz-polsat-news-pobity-w-puszczy-bialowies_28156565.jpgnuty temu

Przedstawiciel mediów pobity w Puszczy Białowieskiej

Puszcza Białowieska

Nastroje w Puszczy Białowieskiej coraz bardziej się zaostrzają. Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek wstępną decyzję o nakazie wstrzymania wycinki. To najwyraźniej rozjuszyło zwolenników «walki z kornikiem drukarzem». W sobotę operator Polsat News został zaatakowany. Najpierw próbowano go rozjechać, później został pobity. Sprawcy zniszczyli mu kamerę i zabrali karty pamięci.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości dał Polsce czas do 4 sierpnia na przedstawienie stanowiska w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Decyzja o wstrzymaniu wycinki ma być zabezpieczeniem procesowym i zaczyna obowiązywać natychmiast. Jeśli Ministerstwo Środowiska się do tego nie zastosuje, Komisja Europejska może uruchomić procedurę o naruszenie prawa unijnego. A to będzie się wiązało z ryzykiem wysokich kar dla Polski.

Sytuacja najwyraźniej zdenerwowała zwolenników wycinki. Jak podaje Polsat News, ekipa telewizji została zaatakowana podczas realizacji materiału w Puszczy Białowieskiej. Najpierw ktoś próbował potrącić samochodem operatora kamery. Kiedy odskoczył i schował się między drzewami, zaatakowało go dwóch mężczyzn. Jeden uderzył go w głowę i przewrócił na ziemię, a drugi w tym czasie ukradł kamerę. Niedługo później sprzęt został wyrzucony z przejeżdżającego auta, w którym siedzieli sprawcy napadu. Kamera została zniszczona, a baterie i karty pamięci skradzione.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie. Poturbowanemu operatorowi udało się zrobić jeszcze zdjęcie przejeżdżającego samochodu sprawców. Zostali już złapani. Jeden ma 22 lata, drugi 47. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to pracownicy, którzy brali udział przy wycince drzew – mówi nadkom. Tomasz Krupa z białostockiej policji. – Wydaje mi się, że to efekt nagonki nakręconej przez ministra Szyszkę, leśników i narodowców z Hajnówka – komentuje Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska. Pobity operator trafił do szpitala.

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/operator-kamery-napadniety-w-puszczy-bialowieskiej/m0c1jkr

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: