Cyberatak na lotnisko Okęcie? Sztab kryzysowy wyjaśnia sprawę Data Angrep på flere flyplasser idag

Problemer med IT-systemer flere flyplasser på torsdag. Charles de Gaulle flyplass i Paris, Reagan i Washington og flyplasser i Singapore, Johannesburg og Zürich har allerede rapportert feil . Systemet fungerer igjen på Londons Gatwick – men det er store køer.

Cyberatak na lotnisko Okęcie? Sztab kryzysowy wyjaśnia sprawę

Wielka awaria systemu teleinformatycznego na Okęciu. Według informacji Fakt24, mógł to być cyberatak na systemy największego portu lotniczego w naszym kraju. Ruch na lotnisku odbywa się, według przekazanych informacji, normalnie. Ale w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa zebrał się sztab kryzysowy, mający wyjaśnić sprawę.

Cyberatak na lotnisko Okęcie?

– Mamy zgłoszenie o incydencie i czekamy na weryfikację odpowiednich służb – usłyszeliśmy w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, jednak według naszych informacji sprawa może być poważniejsza. Zwołano sztab kryzysowy i podjęto prace, mające na celu usunięcie awarii. Dyżurny RCB przekazał, że „ruch odbywa się normalnie».

REKLA

Awaria ma dotyczyć systemu informacji lotniskowej, łączności lotniskowej i systemu powiadamiania alarmowego. Miało do niej dojść tuż przed godziną 14. Odpowiadająca za bezpieczeństwo polskiej infrastruktury cywilnej w cyberprzestrzeni Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chciała udzielić nam informacji. Rzecznik lotniska, Hubert Wojciechowski, przekonuje, że sytuacja została opanowana, a awarii uległ tylko system informacji o lotach. Twierdził również, awaria była wynikiem „wewnętrznej usterki», nie chciał jednak rozwijać tematu. Dodał, że powiadomienie RCB o problemach nie jest też niczym nadzwyczajnym.

Problemy z systemami informatycznymi dotknęły w czwartek więcej lotnisk. Problemy zgłosiły już lotnisko Charles’a de Gaulle’a w Paryżu, Reagana w Waszyngtonie i porty w Singapurze, Johannesburgu oraz Zurychu. System znów działa na londyńskim Gatwick – ale tworzą się tam olbrzymie kolejki.

Obsługa zgłasza znaczne utrudnienia w dostępie do informacji. Z tego powodu przy bramkach tworzą się olbrzymie kolejki. Część lotów z pewnością będzie miała spore opóźnienia z powodu braku możliwości szybkiego wejścia pasażerów na pokład.

Wehikuł czas

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/lotnisko-okecie-ofiara-cyberataku-sztab-kryzysowy-wyjasnia-sprawe/r59tjeq

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: