kollapset tribunen og   minst 29 personer ble skadet

Ulykke under kampen, 30 Sep, 21:39

Under kampen  8. runde Ligue 1.  kollapsert tribunen  av minst 29 personer ble skadet inkludert tre hardt. Dramaet fant sted 15 minutter etter Kampen start . Medisinske hjelpere  assisterte straks de skadde. Det ikke kjent når spillet vil bli gjenopptatt.

🔴 ALERTE INFO – : Drame au stade de la d’Amiens un nouveau bilan fait état de 29 supporters lillois blessés dont 5 graves.»

Wypadek podczas meczu. Dziesiątki rannych!

Chwile grozy podczas meczu Amiens z Lille w 8. kolejce Ligue 1. W wyniku zawalenia się barierki rannych zostało co najmniej 29 osób, w tym trzy ciężko. Do dramatu doszło 15 minut po rozpoczęciu spotkania. Mecz został przerwany. Służby medyczne od razu udzieliły pomocy poszkodowanym. Na razie nie wiadomo, kiedy mecz zostanie wznowiony.

Wypadek na trybunach w Amiens

5ZOBACZ ZDJĘCIA

Do groźnego incydentu doszło po ok. 15 minutach od rozpoczęcia spotkania w Amiens. Wówczas bramkę na 1-0 dla gości uzyskał Fode Ballo-Toure, a kibice Lille w geście radości pobiegli do przedniej części sektora, napierając na barierę. Ta nie wytrzymała i wiele osób spadło z trybuny o wysokości ok. 1,7 m.

Większość z nich o własnych siłach wróciła na swoje miejsca, ale niewielka grupa osób została poważniej ranna. Doszło do obrażeń kończyn i klatki piersiowej, niektórzy zostali wyniesieni ze stadionu na noszach.

Służby medyczne od razu udzieliły pomocy poszkodowanym. Ok. godziny 21.05 klub gospodarzy poinformował na Twitterze, że stadion jest ewakuowany, ale wszystko odbywa się spokojnie i bez paniki. Na razie nie wiadomo, kiedy mecz zostanie wznowiony.

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )