Bulgarias UD forbannet på en legende /mistet jobben etter ha støttet Kat

 

Christo Stoiczkow to żywa legenda FC Barcelona. W stolicy Katalonii przeżył najlepszy okres w swojej karierze i do dzisiaj jest tam szanowany przez kibiców. Bułgarski rząd postanowił wykorzystać to w 2011 roku. Wtedy to powierzył mu funkcję konsula honorowego w Barcelonie. Z dyplomatycznego stanowiska został właśnie odwołany. Wszystko przez to, że otwarcie poparł niepodległościoweg roszczenia regionu.

W Hiszpanii od kilkunastu dni niepodległościowe referendum w Katalonii jest tematem numer jeden. Na początku października mieszkańcy regionu głosowali nad odłączeniem się od kraju ze stolicą w Madrycie. Hiszpański rząd wyprowadził na ulice policję i doszło do sporych zamieszek, w wyniku których rannych zostało wiele osób. Po tych wydarzeniach nie wytrzymał Christo Stoiczkow. Mocno związany z Barceloną legendarny piłkarz «Blaugrany» poparł dążenia separatystyczne i w niewybrednych słowach wypowiedział się o hiszpańskiej wicepremier.

Bułgar porównał Sorayę Saenz de Santamarię i jej rodzinę do generała Franco. Na te słowa szybko zareagowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w jego ojczyźnie, które postanowiło odwołać byłego futbolistę ze stanowiska konsula honorowego w Barcelonie. «Hiszpania to strategiczny partner Bułgarii, z którym utrzymujemy doskonałe dwustronne stosunki na wszystkich szczeblach i prowadzimy intensywną współpracę» – przekazano w oświadczeniu, wyjaśniającym decyzję.

Najlepszy w historii Bułgarii piłkarz dyplomatyczne stanowisko piastował od 2011 roku. Ostatnio jednak rzadko przebywał w Katalonii. «W ostatnich latach działalność Stoiczkowa była utrudniona przez fakt, że mieszka przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Musimy pamiętać, że po jego ostatnich słowach trudno byłoby mu komunikować się z władzami Hiszpanii» – dodano w oświadczeniu.

http://sport.se.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/legendarny-pilkarz-poparl-niepodleglosc-katalonii-stracil-prestizowe-stanowisko_1022102.html

Reklamer

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: