32 år gamle Politidamen Magdalena Dolebska omkom da hun skulle stoppe en bilfører

Magda odeszła zbyt wcześnie, podczas służby. Są zarzuty dla kierowcy

32-letnia Magdalena Dolebska, policjantka z Krasnegostawu (woj. lubuskie), zginęła tragicznie podczas służby, gdy w radiowóz wjechał rozpędzony samochód osobowy. Kobieta interweniowała akurat w sprawie kolizji drogowej. Kierowca, który spowodował tragiczny wypadek, usłyszał już zarzuty. Był znany policji z szaleństw na drodze.

St. sierż. Magdalena Dolebska

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 18 października na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Nadrzecznym. Policjantka z Krasnegostawu Magdalena Dolebska i jej partner obsługiwali kolizję drogową. Gdy siedzieli w radiowozie, w jego tył uderzył osobowy renault.

– Siła uderzenia była potężna. Policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą. Policjanci zostali ciężko ranni. Przewieziono ich do szpitala, jednak tam, pomimo długotrwałej reanimacji, nasza koleżanka zmarła. Drugi policjant odniósł obrażenia ciała, jego stan jest ciężki, ale stabilny – informował Fakt24.pl Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy policji w Krasnymstawie.

St. sierż. Magda Dolebska pracowała w policji od pięciu lat. Od początku swojej służby związana była z krasnostawską komendą. – Wielokrotnie nagradzana była za sumienność, zaangażowanie i aktywność. Do końca wypełniała rotę ślubowania policjanta, strzegąc bezpieczeństwa Państwa i obywateli, nawet z narażeniem życia. Zapamiętamy ja jako wspaniałą koleżankę i serdeczną przyjaciółkę. Dla wszystkich była ciepła, miła i życzliwa – opisują policjantkę koledzy z pracy.

Mężczyzna, który doprowadził do tragicznego wypadku, był trzeźwy. Uderzył w radiowóz, bo na prostym odcinku drogi wyprzedzał inne pojazdy i nie zdążył wrócić na swój pas ruchu. Kierowca usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak podało RMF24, był już wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Dziś sąd zadecyduje, czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: