Kirkegårder i Gdansk STENGT! Også andre kirkegårder i Polen stenges

Kirkegårder i Gdansk STENGT! Hva vil være i Allhelgene?
29.10.2017, timer. 10:31Allhelgensdagen nærmer seg men noen dager før mange mennesker besøker gravene til sine kjære. Dessverre har innbyggerne i Gdansk og de som har slektninger begravet i Gdansk kirkegårder et problem.  Grønnadministrasjonen har bestemt at alle kommunale kirkegårder vil bli stengt inntil videre.

Tjenestemenn fra Gdansk bestemte seg for at kirkegårder må være stengt og det på grunn av dårlig vær og  vind. Dette fordi trærne kan bli ødelagt ødelegge monumentene, men også true folkene som kommer til kirkegården. I Gdańsk bestemte styret for veier og grøntområder seg å lukke ni steder  inkludert Łostowicki, Św. Francis, Sobieszewski, Salvator Nowy, Św. Ignacy, Central Srebrzysko, Garnizonowy, Oliwski og Św. Jadwiga.

Styrets beslutning er satt opp for kansellering så hvis vær og forhold bedres så vil kirkegården åpnes.
I går rapporterte vi at kirkegårder også kunne stenges  i Poznan. – I de kommende dagene vil Poznań passeres av  en sterk vind. Sannsynligvis kommer det om natten fra søndag til mandag .

WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Se.pl se.pl wiadomości wiadomości polska polska Cmentarze w Gdańsku ZAMKNIĘTE! Co będzie we Wszystkich Świętych?

Cmentarze w Gdańsku ZAMKNIĘTE! Co będzie we Wszystkich Świętych?

29.10.2017, godz. 10:31

cmentarz
foto: Archiwum

Zbliża się dzień  Wszystkich Świętych, ale już na kilka dni przed wiele osób odwiedza groby bliskich. Niestety, problem mają mieszkańcy Gdańska i ci, których bliscy są pochowani na gdańskich cmentarzach.  Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zdecydował , że wszystkie cmentarze komunale zostaną zamknięte do odwołania. Co ze świętem Wszystkich Świętych?

Urzędnicy z Gdańska zdecydowali, że zamknięte muszą zostać cmentarze, a wszystko przez złe warunki pogodowe i szalejący wiatr. To grozi tym, że drzewa mogą zostać złamane, uszkodzić pomniki, ale też stanowić zagrożenie dla ludzi, którzy przyjdą na cmentarz. W Gdańsk Zarząd Dróg i Zieleni podjął decyzję o zamknięciu do odwołania dziewięciu nekropolii, chodzi o cmentarze: Łostowicki, Św. Franciszka, Sobieszewski, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Centralny Srebrzysko, Garnizonowy, Oliwski i Św. Jadwigi. Oprócz cmentarzy w Gdańsku zamknięto także Park Oliwski, podaje radiogdansk.pl.Co więc z dniem Wszystkich Świętych? Czy we Wszystkich Świętych też dziewięć cmentarzy gdańskich będzie zamkniętych? Decyzja zarządu jest ustanowiona do odwołania, jeśli więc pogoda i warunki poprawią się z pewnością cmentarze zostaną otwarte.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że cmentarze mogą też zostać zamknięte w Poznaniu. W najbliższych dniach przez Poznań przejdzie dość silny wiatr. Prawdopodobnie nadejdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek, a jego prędkość może sięgać do 40 km/h, w porywach nawet do 110 km/h. Przy takiej sile wiatru nawet zdrowe i silne drzewo może zostać złamane i stanowić zagrożenie – taka informacja pojawiła się na stronie poznan.pl.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: