Szokujące doniesienia mediów. Książę Harry i jego partnerka są spokrewnieni?

Recommendations

Szokujące doniesienia mediów. Książę Harry i jego partnerka są spokrewnieni?

Choć książę Harry wychowywał się w Pałacu Kensington w Londynie, a jego ukochana Meghan Markle w oddalonej o prawie 10 tys. km Kalifornii , okazuje się, że tych dwoje łączy coś więcej niż gorące uczucie. Według doniesień mediów czwarty w kolejce do brytyjskiego tronu Harry i Meghan Markle są dalekimi kuzynami.

Szokujące doniesienia mediów. Książę Harry i jego partnerka są spokrewnieni?
Szokujące doniesienia mediów. Książę Harry i jego partnerka są spokrewnieni? AFP

Przodkowie aktorki Meghan Markle to przedstawiciele jednego ze znanych brytyjskich rodów, którego dzieje były odnotowane po raz pierwszy już w piętnastym wieku – podaje brytyjski «Mail on Sunday». Ojciec partnerki księcia Harry’ego Thomas Markle jest spokrewniony z Ralphem Bowes’em, wysokim urzędnikiem z brytyjskiego hrabstwa Dunham, do którego należały liczne nieruchomości w tamtejszym regionie na przełomie 14. i 15. wieku.

Kilka pokoleń później część rodu Bowesów wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i tam według drzewa genealogicznego rodziły się kolejne pokolenia, których reprezentantem jest m.in. ojciec Meghan Markle. W międzyczasie inna  przedstawicielka rodu Bowes’ów – Elizabeth Bowes-Lyon wyszła za mąż za księcia Yorku, czyli Jerzego VI z dynastii Windsorów – ojca królowej Elżbiety II, a tym samym babci księcia Harry’ego. W ten sposób drzewa genealogiczne krewnych aktorki znanej z serialu «Suits» i dynastii Windsorów są ze sobą powiązane.

Brytyjskie media spekulują, że właśnie szlacheckie pochodzenie może korzystnie wpłynąć na opinię brytyjskiej królowej na temat Meghan Markle. Do tej pory pojawiały się wątpliwości, czy Elżbieta II pozwoli wnukowi na ślub z 36-letnią aktorką, która jest już po rozwodzie.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/szokujace-doniesienia-mediow-ksiaze-harry-i-meghan-markle-sa-spokrewnieni/rezwfpk

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: