Wielki dramat na treningu. NIE ŻYJE młodziutki narciarz . Tragisk i slalom livet sto ikke til og redde

Sport inne sporty sporty zimoweWielki dramat na treningu. NIE ŻYJE młodziutki narciarz

Wielki dramat na treningu. NIE ŻYJE młodziutki narciarz

Narciarstwo alpejskie, narciarz
foto: EAST NEWS

Ten sezon w narciarstwie alpejskim jest wręcz fatalny pod względem poważnych wypadków na stoku. Kilka tygodni temu w wyniku tragicznego zdarzenia zginął David Poisson, a teraz to samo spotkało młodziutkiego Niemca Maxa Burkharta. Podczas jednego z treningów 17-latek upadł tak nieszczęśliwie, że z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego życia.

Do dramatu doszło 5 grudnia na treningu przed zawodami NorAm w Lake Louise w Kanadzie. Max Burkhart szlifował swoje umiejętności w zjeździe, gdy nagle stracił panowanie nad nartami, przewrócił się i z dużym impetem uderzył w stok. Jeszcze na miejscu służby medyczne udzieliły mu pierwszej pomocy, ale obrażenia były na tyle groźne, że trzeba było przewieźć go do szpitala.

Po 17-letniego narciarza przyleciał helikopter, którym przetransportował go do placówki w Calgary. Stan chłopaka był krytyczny. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety w środę 6 grudnia poinformowano, że młody zawodnik nie żyje.

Jesteśmy zdruzgotani tą śmiercią i przekazujemy kondolencje rodzinie i członkom zespołu – napisała w oficjalnym oświadczeniu kanadyjska federacja. Burkhart był zawodnikiem niemieckiego klubu Ski Club Garmisch. Uczęszczał też do Sugar Bowl Academy w Kalifornii.

To kolejna tragedia w narciarstwie alpejskim w tym sezonie. Kilka tygodni temu podczas treningu – też w Kanadzie – fatalny wypadek zaliczył David Poisoon. Francuz stracił panowanie nad nartami i z wielką prędkością przeleciał nad siatkami ochronnymi. Zginął w wyniku zderzenia z drzewem.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: