Morawiecki nowym premierem! Co będzie robić Szydło? Są nieoficjalne przecieki

Morawiecki nowym premierem! Co będzie robić Szydło? Są nieoficjalne przecieki

Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu. Jednak odchodząca premier już sama ogłosiła, że pozostanie w rządzie. Nieoficjalnie mówi się, że w nowym gabinecie ma pełnić funkcję wicepremiera ds. społecznych.

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
Beata Szydło i Mateusz Morawiecki Reporter

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce komitetu politycznego PiS – ogłosiła Beata Mazurek po zakończeniu czwartkowego posiedzenia komitetu. Rezygnacja ta została przyjęta. Komitet wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera. „Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję” – napisała Szydło na Twitterze.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję

W piątkowym przemówieniu w Sejmie odchodząca premier oświadczyła że pozostanie w rządzie, by „razem z PiS budować dobrą zmianę”. Podziękowała też Polakom za to, że wspierali jej rząd. Rzeczniczka partii rządzącej Beata Mazurek już w czwartek mówiła, że Beata Szydło ma zajmować «eksponowane stanowisko». Jakie? Nie wiadomo. Najpewniej zostanie wicepremierem. Nie zostało ujawnione, jaką tematyką będzie dokładnie zajmować się w rządzie. Jak słyszymy nieoficjalnie, może zostać wicepremierem ds. społecznych.

– Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program – mówiła Mazurek dziennikarzom po zakończeniu Komitetu Politycznego PiS. Z informacji PAP wynika że podczas głosowania nad kandydaturą na premiera dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw kandydaturze Morawieckiego, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała «za».

 

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Decyzja komitetu politycznego PiS ws. dymisji premier @BeataSzydlo i rekomendowaniu na nowego szefa rządu Mateusza Morawieckiego 

– My jesteśmy jedną drużyną. Ta zmiana nie wynika z tego, że my w jakiś sposób oceniamy krytycznie dotychczasowe dokonania rządu Beaty Szydło. Wręcz przeciwnie. Pani premier bardzo dobrze się sprawdziła – komentował na gorąco poseł PiS Jacek Sasin.

Z ustaleń Faktu wynika, że w piątek prezydent przyjmie dymisję gabinetu Beaty Szydło. Od razu też powierzy misję stworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Ten już zaplanował sobie, jak podzielić stanowiska. W poniedziałek przysięgę od nowego premiera i nowych ministrów (w większości starych) przyjmie prezydent. A we wtorek rano Morawiecki wygłosi w Sejmie expose i najpóźniej wieczorem uzyska wotum zaufania od Sejmu.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: