Szokująca relacja spod Pałacu Prezydenta. „Rzuciła Rafała na ziemię, twarzą w chodnik, przyciskając nogą»

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/klementyna-suchanow-o-zachowaniu-policji-pod-sejmem-w-czasie-protestow/7dkhv9d

Borgerne i Republikken Polen samlet seg i protest . Politiet grep inn anneholdt to personer. Deltakerne i manifestasjonen anklager politiet for brutalitet og ulovlige handlinger. Til støtte for sine påstander i  publiserte de en film fra denne hendelsen.

Szokująca relacja spod Pałacu Prezydenta. „Rzuciła Rafała na ziemię, twarzą w chodnik, przyciskając nogą»

W piątek Sejm przyjął prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Przeciw tej decyzji pod parlamentem oraz Pałacem Prezydenckim protestowali m.in. Obywatele RP. Interweniowała policja. Jedna z osób biorących udział w manifestacji opisała skandaliczne – jej zdaniem – działania funkcjonariuszy wobec obywateli. Jej relacja jest szeroko komentowana.

Policja interweniuje podczas manifestacji

Policja interweniuje podczas manifestacji

Policja interweniuje podczas manifestacji Adam Chełstowski / Forum

Piątek był niezwykle gorącym dniem w Sejmie. Tematem było desygnowanie Mateusza Morawieckiego na premiera, ale w cieniu tego wydarzenia, toczyła się kolejna odsłona batalii o zreformowanie sądownictwa według projektów PiS.

Oba projekty – o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa – zostały przegłosowane przez posłów. Pierwszy z nich trafi teraz do prezydenta i będzie czekał na jego podpis lub weto. Natomiast drugim zajmie się Senat. Tym samym Sejm zakończył prace nad projektami dotyczącymi sądów.

– Dzisiejsze głosowanie, posiedzenie Sejmu to czarny dzień dla polskiej demokracji. Wydarzyło się coś zawstydzającego i hańbiącego. Większość PiS-owska dzisiaj złamała trójpodział władzy, niezawisłość sądów. Zrobiła to większość PiS-u, ale w porozumieniu z prezydentem i urzędnikami prezydenta. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć że oczekujemy jako Platforma od prezydenta zawetowania tych dwóch ustaw – grzmiał w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna.

W proteście przeciwko przegłosowaniu ustaw pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim zgromadzili się także Obywatele RP. Interweniowała policja, która zatrzymała dwie osoby. Uczestnicy manifestacji zarzucają policji brutalność oraz bezprawne działania. Na poparcie swoich zarzutów w mediach społecznościowych opublikowali film z tego zdarzenia.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: