300+ dla seniora, czyli miasto marzeń emerytów Og hva med våre terminaler ?

Byens politikere har bestemt og gi kuponger på en verdi av 300 Z ca 750 Nkr til byens pensjonister over 65 år til lege og medsinsk behandling.

300+ dla seniora, czyli miasto marzeń emerytów

To miasto potrafi zadbać o swoich mieszkańców! Już wkrótce seniorzy w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), słynącym z pięknych plaż i zdrowego klimatu, dostaną po 300 złotych na leczenie. Bony na tę kwotę otrzyma każdy, kto skończył 65 lat!

300+ dla seniora czyli miasto marzeń emerytów

300+ dla seniora czyli miasto marzeń emerytów

4ZOBACZ ZDJĘCIA
300+ dla seniora czyli miasto marzeń emerytów Przemysław Gryń / newspix.pl

W tym roku dzięki wpływom z podatków od gazo–portu i modzie na polskie morze, Świnoujście, liczące niewiele ponad 40 tysięcy mieszkańców, może się pochwalić rekordowym budżetem w wysokości około 480 milionów złotych.

– Postanowiliśmy, że oprócz wydatków na inwestycje w infrastrukturę poprawimy również los naszych seniorów – twierdzi rzecznik Świnoujścia Robert Karelus. – Każdy mieszkaniec naszego miasta, który skończy 65 rok życia dostanie raz w roku 300 złotych z przeznaczeniem na leczenie i poprawę kondycji fizycznej. Władze miasta na ten cel postanowiły na razie przeznaczyć 2,5 miliona złotych.

– Bonem 300+ będzie można zapłacić za wizytę u dowolnego lekarza, bądź za  masaż u fizjoterapeuty – tłumaczy rzecznik miasta. –  Po raz pierwszy bony trafią one w ręce naszych seniorów w przyszłym roku. Jeśli nic nie pokrzyżuje nam planów to wkrótce nasze Świnoujście może stać się miastem ludzi długowiecznych

Pomysł władz  przypadł do gustu starszym mieszkańcom miasta. – To naprawdę świetna informacja – cieszy się emerytka Lena Krygiel. – Oczywiście jak każda starsza osoba mam już swoje dolegliwości, a jak wiadomo na wizytę u lekarza trzeba czekać. Teraz dzięki tym bonom nie będę czekać w kolejkach tylko pójdę do lekarza prywatnie.

W podobny sposób bony chce wykorzystać Józef Kwiatkowski. – Dobry pomysł. Do tej pory słychać było tylko o młodych, a to 500+ a to Mieszkanie+. Seniorom tylko rząd dużo obiecał. Dobrze że chociaż władze naszego miasta o nas pomyślały.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: