Opptil 83 land rundt om i verden fikk melk til barn forurenset med salmonella

 Franske salmonella skandalen angår 83 land

Salmonella w mleku dla dzieci. Dotarło do Polski?

Aż do 83 krajów na całym świecie trafiło mleko dla dzieci skażone bakterią salmonelli. Pełna lista nie jest znana, wiadomo tylko tyle, że chodzi o rynki europejskie, azjatyckie, australijski, afrykańskie i amerykański. Francuski producent Lactalis zapewnia, że produkty są wycofywane. Nie spodziewano się jednak, że skala problemu jest aż tak duża. Co z Polską?

salmonella

Informację dotyczącą skażenia Salmonellą podano 4 grudnia. Wtedy wiadomo było, że produkty, które mogły ulec skażeniu są obecne na rynkach 62 państw. Wśród nich nie było Polski. Jednak z czasem lista ta poszerzyła się o kilka państw. Jako, że na liście są też kraje należące do Unii Europejskiej możliwe jest, że groźne produkty trafiły do Polski okrężną drogą.

Jak na razie Główny Inspektorat Sanitarny stwierdza, że nie ma żadnych oficjalnych informacji, które mogłyby potwierdzić obecność skażonych produktów w Polsce.

«Na chwilę obecną nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt firmy Lactalis we Francji, potencjalnie zanieczyszczone bakterią Salmonella Agona, trafiły na rynek Polski» –komentuje Ada Krzewicka z Wydziału Promocji Zdrowia GIS w rozmowie z Wirtualną Polską.

Krzewicka podkreśla, że urzędnicy śledzą informacje na temat produktów firmy Lactalis, które pojawiają się w Systemie Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach. Producent opublikował dokładną listę produktów, w przypadku których mogło dojść do skażenia. Wprawdzie treść dokumentu jest zapisana po francusku, ale ich nazwy wciąż pozostają takie same.

Źródło: wp.pl

http://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/salmonella-w-mleku-dla-dzieci-lactalis/r52bllq

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: