Jakub Serafin hentet tilbake til Lecha etter noen 11 kamper på Haugesund

https://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/jakub-serafin-nie-zna-nikogo-w-szatni/fxqt7qt

 

Niewielu znam w szatni

Jakub Serafin (22 l.) musiał być mocno zdziwiony, kiedy kolejny raz przekroczył próg szatni Lecha. Pomocnik ostatnie miesiące spędził w norweskim FK Haugesund, gdzie był wypożyczony. Wcześniej dwa lata także spędził w innych klubach. – Zespół mocno zmienił się i dlatego niewielu chłopaków znam – przyznaje.

Jakub Serafin
Jakub Serafin Marcin Rajczak / 400mm

– Widziałem niedawno wywiad z Łukaszem Trałką, który mówił, że z zespołu, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski, zostało tylko trzech piłkarzy. No to ze mną jest ich czterech – wylicza z uśmiechem Serafin.

Oprócz niego i Trałki (33 l.), jeszcze tylko bramkarz Jasmin Burić (31 l.) oraz pomocnik Darko Jevtić (25 l.) pamiętają wywalczone w 2015 rokumistrzostwo Polski.

– Kuba świetnie spisywał się w norweskim klubie i przez najbliższe pół roku chcemy mu dać szansę pokazania swoich umiejętności – mówi trener Nenad Bjelica (47 l.), który podjął decyzję o ściągnięciu szybciej niż przewidywano zawodnika po tym, gdy sprzedany został do Dynama Moskwa Abdul Aziz Tetteh (27 l.).

– Przydała mi się ta Norwegia, bo nauczyłem się nieco innej piłki. Gra w tamtejszej lidze jest mocno nastawiona na fizyczną walkę, trzeba mocno rozpychać się łokciami na boisku – opowiada Serafin, który przewidziany jest jako zastępca Trałki.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: