Vil Stefan Horngacher gå for en fire års kontrakt tilbudet er gitt men venter på svaret

Sport inne sporty sporty zimowe Adam Małysz: Stefan Horngacher i jego ludzie dostaną podwyżkę

Adam Małysz: Stefan Horngacher i jego ludzie dostaną podwyżkę

08.03.2018, godz. 05:00

Adam Małysz, Stefan Horngacher
Stefan Horngacher i Adam Małyszfoto: EAST NEWS

Zbliża się koniec sezonu skoków narciarskich i koniec kontraktu Stefana Horngachera (49 l.). Austriacki trener tchnął nowego ducha w polskich skoczków narciarskich i przywrócił Kamilowi Stochowi i jego kolegom zdolność do zwycięstw. Czy będzie pracował nadal w Polsce? «Super Express» rozmawiał na ten temat z Adamem Małyszem (40 l.), dyrektorem Polskiego Związku Narciarskiego.

«Super Express»: – Kiedy dowiemy się, kto będzie prowadził kadrę?

Adam Małysz: – Wszystko ma się rozstrzygnąć podczas finału Pucharu Świata w Planicy. Jeszcze podczas spotkania w Pjongczangu Stefan stwierdził, że nie chce teraz myśleć o tych sprawach, bo koncentruje się na bieżących zawodach. Ale zadeklarował, że wszystko jest OK i że czuje się zadowolony z dotychczasowej współpracy z zawodnikami, całym sztabem, prezesem i ze mną. A z kolei sugestie, które przekazał na przyszłość, zostały pozytywnie przyjęte przez nas.

– Może uchylić pan rąbka tajemnicy?

– Rozmawialiśmy oczywiście m.in. o podwyżce wynagrodzenia. Ale nie tylko dla trenera. Współpracujący z nim fizjolog, doktor Harald Pernitsch, pracuje jak dotąd przy minimalnych stawkach. Ponadto miałby on zacząć współpracę także z innymi kadrami. Była też mowa o sporych sumach na udoskonalenia i nowinki techniczne, bo świat przecież nie śpi. Prezes Tajner zapewnił, że Polski Związek Narciarski będzie działał w tym kierunku i zaproponował kontrakt czteroletni. Horngacher przyznał, że to długo, że raczej sam myślał o dwóch latach, ale poprosił o czas do zawodów w Planicy.

– Na ile realne wydaje się przedłużenie umowy?

– Prosiłem Horngachera, by dał znać, jeżeli miałby konkretną ofertę z innej strony, którą chciałby przyjąć. Żebym miał czas szukać innej osoby. Odparł, że w razie czego da mi znać dużo wcześniej. Nic takiego się nie zdarzyło, więc chyba wszystko na dobrej drodze. Nie chciałbym wyrażać tego w procentach, ale szanse na jego pozostanie oceniam ja

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: