Świat przeciera oczy. Putin z nagrodą pokojową?

dzisiaj 02:07

 i dag 2:07

Verden gnir øynene sine. Putin med en fredspris?

Russlands president, Vladimir Putin, skal bli æret med den prisen  av Assisi Pax International – prisen for fredsprosessen i Midtøsten. Den italienske daglige La Stampa og Gazeta Wyborcza fekk  denne sensasjonelle informasjonen. Spørsmålet om Putins ære var også å bli konsultert i Vatikanet

Świat przeciera oczy. Putin z nagrodą pokojową?

Prezydent Rosji Władimir Putin ma zostać uhonorowany Złotą Palmą przyznawaną przez Assisi Pax International – nagrodą za wysiłki na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Do tych sensacyjnych informacji dotarły włoski dziennik „La Stampa” oraz „Gazeta Wyborcza”. Kwestia uhonorowania Putina miała być ponadto konsultowana w Watykanie.

Władimir Putin

Jak podaje prasa Władimir Putin zgodził się przyjechać do Włoch po odbiór nagrody. Uroczystość ma się odbyć w Asyżu. Podczas wizyty może dojść także do spotkania z papieżem Franciszkiem. Media zwracają uwagę, że Watykan miał odgrywać istotną rolę w podjęciu decyzji o uhonorowaniu Złotą Palmą właśnie prezydenta Rosji.

Dla Władimira Putina podróż do Włoch ma mieć także podłoże duchowe. W tym celu rosyjski przywódca chce zabrać ze sobą wysokiego przedstawiciela Cerkwi.

Złota Palma jest przyznawana przez stowarzyszenie Assisi Pax International od lat 80. Wśród nagrodzonych są m.in. Benedykt XVI, Michaił Gorbaczow oraz Ronald Reagan. Organizacja inspiruje się postacią św. Franciszka z Asyżu. Ponadto chodzi o upamiętnienie spotkania Jana Pawła II z przedstawicielami innych religii i kościołów w 1986 roku, kiedy to wszyscy wspólnie modlili się w Asyżu o pokój.

Od początku wojny domowej w Syrii Władimir Putin jednoznacznie wspiera swojego sojusznika prezydenta Baszara al-Assada, oskarżanego przez świat zachodni o wielokrotne stosowanie broni chemicznej. Zachód oskarża ponadto Rosję, że ta nie ogranicza się do zwalczania tzw. Państwa Islamskiego na terytorium Syrii, a bombarduje ludność cywilną i pozycje rebeliantów. Kreml

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/putin-z-nagroda-za-wysilki-na-rzecz-pokoju-na-bliskim-wschodzie/c9teyxx

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: