Saudi football team capture moment Russian plane’s wing catches fire. The team landed safely in Rostov-on-Don after one of the engines on the plane

 

Wydawało się, że po wysokiej porażce Arabii Saudyjskiej 0:5 z Rosją, na otwarcie Mundialu, bliskowschodniej reprezentacji nie może spotkać już nic gorszego. Okazuje się jednak, że był to dopiero początek fali nieszczęść czekających na nich w kraju tegorocznych gospodarzy mistrzostw. Tym razem Saudyjczycy przeżyli prawdziwe chwile grozy na pokładzie samolotu, którym przemieszczali się do Rostowa nad Donem na spotkanie z Urugwajem.

Jak poinformowała Federalna Agencja Transportu Lotniczego, silnik w samolocie, którym lecieli piłkarze, zapalił się podczas lotu. Rzecznik linii Rossija odpowiedzialnej za ten lot zdementował jednak tę informację, a problemy, jakie wystąpiły w powietrzu, tłumaczył tym, że do silnika wpadł ptak. Niezależnie od powodów kłopotów, Saudyjczycy mieli poważne powody do niepokoju. W pewnym momencie, podczas lotu, spod prawego skrzydła maszyny zionęły bowiem płomienie. Piłkarze byli przerażeni.

 

– Zobaczyliśmy to ok. 20 minut przed przystąpieniem do lądowania, nie był zbyt duży. Osoby siedzące na początku maszyny niczego nawet nie zauważyły, ale takie rzeczy zawsze wywołują przerażenie w samolocie. Gdy opublikowaliśmy zdjęcia i filmy w sieci, to wszyscy zaczęli do nas wydzwaniać: rodzina, przyjaciele – wspomina jeden z członków sztabu Arabii Saudyjskiej. – Byłem nieco przestraszony, ale dzięki Bogu wszystko dobrze się skończyło – potwierdza pomocnik Hattan Bahbir.

Na szczęście maszyna zdołała wylądować zgodnie z planem w Rostowie. Trzeba jednak przyznać, że po laniu jakie Saudyjczycy zebrali od Rosjan i ich lotniczej «przygodzie», ciężko będzie im skupić się na kolejnym spotkaniu….

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: