Królowa Elżbieta II jest na łożu śmierci? Rząd szykuje się na jej zgon

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/krolowa-elzbieta-ii-jest-na-lozu-smierci-rzad-szykuje-sie-na-jej-zgon/pgv6m0e

 

Królowa Elżbieta II jest na łożu śmierci? Ministrowie szykują się na jej zgon

 

Brytyjscy ministrowie rozpoczęli przygotowania do realizacji scenariusza, który ma zostać wdrożony w przypadku śmierci królowej Elżbiety II. Sekretne spotkanie przedstawicieli rządu zbiegło się w czasie z decyzją monarchini o rezygnacji z udziału w nabożeństwie w katedrze św. Pawła z okazji 200. lecia orderu św. Jerzego i św. Michała – wysokiego odznaczenia państwowego w Wielkiej Brytanii. Biuro prasowe królowej wyjaśniło, że Elżbieta II z przyczyn zdrowotnych nie pojawiła się publicznie w czwartek, 28 czerwca.

Według informacji brytyjskich mediów plan, który został przygotowany na wypadek śmierci królowej nosi kryptonim «Most Londyński» i dotyczy m.in. przebiegu 10-dniowej żałoby narodowej oraz specjalnego przemówienia, które premier Theresa May wygłosi do rodaków następnego dnia po śmierci królowej.

To właśnie szefowa rządu Wielkiej Brytanii ma jako pierwsza zostać powiadomiona o ewentualnym zgonie królowej. Zanim informacja zostanie podana do publicznej wiadomości, prywatny sekretarz królowej Elżbiety ma wykonać telefon do Theresy May.

Ciało Elżbiety II zostanie po śmierci wystawione na widok publiczny w Pałacu Westmisterskim, gdzie poddani będą mogli pożegnać królową.  Po tym, jak książę Karol zostanie ogłoszony królem, uda się z wizytą do Szkocji i Walii.

Królowa Elżbieta II w kwietniu skończyła 92 lata i panuje w Wielkiej Brytanii od 66 lat. W 2016 roku, ze względu na wiek ograniczyła zagraniczne podróże. Jej kalendarz oficjalnych wizyt wciąż jest jednak bardzo napięty.

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: