Królowa Elżbieta II jest na łożu śmierci? Rząd szykuje się na jej zgon

 

Królowa Elżbieta II jest na łożu śmierci? Ministrowie szykują się na jej zgon

 

Brytyjscy ministrowie rozpoczęli przygotowania do realizacji scenariusza, który ma zostać wdrożony w przypadku śmierci królowej Elżbiety II. Sekretne spotkanie przedstawicieli rządu zbiegło się w czasie z decyzją monarchini o rezygnacji z udziału w nabożeństwie w katedrze św. Pawła z okazji 200. lecia orderu św. Jerzego i św. Michała – wysokiego odznaczenia państwowego w Wielkiej Brytanii. Biuro prasowe królowej wyjaśniło, że Elżbieta II z przyczyn zdrowotnych nie pojawiła się publicznie w czwartek, 28 czerwca.

Według informacji brytyjskich mediów plan, który został przygotowany na wypadek śmierci królowej nosi kryptonim «Most Londyński» i dotyczy m.in. przebiegu 10-dniowej żałoby narodowej oraz specjalnego przemówienia, które premier Theresa May wygłosi do rodaków następnego dnia po śmierci królowej.

To właśnie szefowa rządu Wielkiej Brytanii ma jako pierwsza zostać powiadomiona o ewentualnym zgonie królowej. Zanim informacja zostanie podana do publicznej wiadomości, prywatny sekretarz królowej Elżbiety ma wykonać telefon do Theresy May.

Ciało Elżbiety II zostanie po śmierci wystawione na widok publiczny w Pałacu Westmisterskim, gdzie poddani będą mogli pożegnać królową.  Po tym, jak książę Karol zostanie ogłoszony królem, uda się z wizytą do Szkocji i Walii.

Królowa Elżbieta II w kwietniu skończyła 92 lata i panuje w Wielkiej Brytanii od 66 lat. W 2016 roku, ze względu na wiek ograniczyła zagraniczne podróże. Jej kalendarz oficjalnych wizyt wciąż jest jednak bardzo napięty.

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: