Lech Wałęsa til Warsawa for og demostrere med en revolver

 

Legendarny przewodniczący «Solidarności» odniósł się także do swojego niedzielnego wpisu w mediach społecznościowych, w którym stwierdził, że jeśli władze «podniosą rękę na Sąd Najwyższy», to pojedzie do Warszawy, «by odsunąć głównego sprawcę wszystkich nieszczęść». «Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek, w tym policja, stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronił się. Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej» – pisał Wałęsa.

– Ci, co mnie znają, wiedzą, że ja stosuję pewne chwyty. Widząc, że sprawy polskie idą bardzo źle, że jednak chyba tylko wojna domowa może coś tu zrobić, to włączyłem broń, mówiąc o tym, że mam broń. To była broń, którą dawano mi w prezentach, to broń z naprawdę dobrych materiałów. I w związku z tym, żeby powiedzieć, że sprawy idą bardzo niedobrze, że to się źle skończy, to dałem przykład, że mam broń – tłumaczył były prezydent.

– Ja, przecież Noblista, nie będę do kaprali strzelał – zaznaczył. – Ja bym wiedział kogo ustrzelić, ale on się tam nie pojawi. I w związku z tym w ogóle nie myślcie, że to chodziło wprost. I dlatego, jeśli jeszcze będą takie sygnały z mojej strony, to zawsze zastanówcie się «w co ten Wałęsa gra, co on chce powiedzieć, żeby nie powiedzieć» – dodał.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-lech-walesa-tlumaczy-sie-z-slow-na-temat-broni/81r5jxe

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: