Wisla Krakow nær konkurs spillerene har ikke fått lønn og kan gå vederlagsfritt ?

L

I 2018 tok medlemmer av styret i klubben ut ca 2 mill kr

Selv om klubben hadde ingen penger til lønn for spillere. På fredagens pressekonferanse avslørte denne nye klubbens president, Rafał Wisłocki.

Marzena Sarapata
Marzena Sarapata

<Gå tilbake

Wisła Kraków er i en forferdelig situasjon. Etter den mislykkede overtakelsen av en gruppe utenlandske investorer . På fredag ​​ble det kjent at den nye presidenten i Wisla Krakow SA vil Wisłocki Raphael som på pressekonferansen avslørte mange detaljer knyttet til de daglige aktivitetene i klubben. Vi vet at klubbens gjeld er ca 24 millioner

De nye styre i Krakow-klubben vil ikke motta vederlag. – Jeg vil sosialt fungere som en leder. Jeg vil ikke samle inn penger. Jeg kan ikke forestille meg det annerledes. Jeg ser ikke hvordan jeg vil tjene penger når vi ikke har noe å betale spillerne med sier den nye styreleder.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/wisla-krakow-zarobki-zarzadu-w-2018-roku/ddd8wkn

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: